Yurtdışı Eğitim Blog sayfamızda, yurtdışında eğitime dair güncel bilgiler, kayıt şartları, yeni ve güncel vize prosedürleri  gibi bilgileri bulabilirsiniz. Zaman zaman öğrencilerimizin yaşadığı yurt dışı tecrübeleri, başarı hikayeleri gibi konulara da yer verilmektedir. 2019 yılında vizelerde , okul programlarında kısaca süreci ilgilendiren tüm konularda ne gibi değişiklikler oldu bunlara değineceğiz.

2019 yılında İngiltere vize prosedürü tamamen değişti. İngiltere vize ücretlerindeki artış, formların değişmesi, farklı sistemin kullanılması gibi değişiklikler yapıldı. Hala yenilemelerin yapıldığı sistemde zaman zaman aksaklıklar yaşanmaktadır.

İngiltere vizesinde, sisteme evrakların online olarak yüklenmesi en dikkat çeken değişikliktir. Kişi bunu isterse kendisi yapabilir, isterse de 180 TL karşılığında TLS Contact vize başvuru merkezine gittiğinde  ücret karşılığında yardım talep edebilir.

bir diğer değişiklik ise , Amerika’ya öğrenci olarak giden herkesin zorunlu olarak SEvis ücreti ödemesi gerekir. Sevis ücreti 200 USD iken , Mayıs.2019 itibariyle 350 USD olarak 150 USD’lık bir artış göstermiştir. Dövizin yüksek olmasını da göz önünde bulundurursak  artışın biraz fazla olduğunu söylemek mümkün