İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okulları için kayıt yaptıran tüm öğrenciler, İrlanda öğrenci vizesi almalıdır. İrlanda öğrenci vizeleri kısa ve uzun dönemli öğrenci vizeleri olmak üzere 2 ayrı kategoriye ayrılır. 90 güne kadar kayıt yaptırıldığında İrlanda kısa dönem öğrenci vizesi başvurusunda bulunulmalıdır. 90 günden fazla  olan okul kayıtlarında  ise  uzun dönem öğrenci vizesi başvurusunda bulunulmalıdır. 25 hafta ve üzeri kayıt yaptıran tüm öğrenciler yasal olarak İrlanda’da çalışma hakkına da sahip olurlar.

İrlanda, eğitim kalitesi, yaşam standartları ve öğrencilere verilen çalışma izni ile İngilizce eğitim almak isteyen kişilerin gözde ülkelerindendir.

Eğer İrlanda’da eğitim almak istiyorsanız iklim koşullarını da göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü öğrencilerin yaşadığı en büyük sorun Temmuz ve Ağustos aylarında 18 saat civarında gün ışığının bulunması ve gece 11 den sonra havanın tamamen karanlık olması gibi nedenlerden dolayı Türkiye’den giden öğrenciler adaptasyon sorunu yaşayabilmektedirler. Yılın en soğuk ayları Ocak ve Şubat’tır. En sıcak ayları ise Temmuz ve Ağustos’tur.