Yunanistan Vize başvuruları 2021-2022 Kosmos Vize Hizmetleri aracılığı ile alınmaktadır.  Mayıs.2021 itibariyle Kosmos Vize Hizmetleri İstanbul haricinde Ankara, Gaziantep ve İzmir’de de  hizmet vermektedir.

Alınan son bilgiler doğrultusunda Yunanistan sınır kapıları kapalı olduğundan, vize başvurusu yapıldığında bu hususu göz önünde bulundurmak gerekir. Zira seyahatlerin ne zaman başladığı henüz bilinmiyor. Vize için başvuru yapılsa da, vizeniz seyahat tarihleri için onaylansa bile sınırlar açılmazsa aldığınız Schengen vizesi iptal olacaktır.

Bu sebeple  Yunanistan vize başvurusu yapmak için, sınırların açılmasını beklemekte fayda var.

Farklı Shengen bölgelerinde seyahat edecekseniz, hangi Schengen ülkesinde en uzun süre kalacaksanız o ülkeye başvuru yapmanız gerekir. İlk giriş ülkeniz Yunanistan ise Yunanistan Vize Başvuruları 2021-2022  güncel bilgileri dahilinde, yine buradan Schengen vizesi alabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Ücretleri2021-2022-2023

VİZE TÜRLERİ
(Vize Ücretleri EURO olarak alınmaktadır)
ÜCRETLER (EURO Olarak)
Genel Vize 80 €
Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Rusya, Belarus, Gürcistan, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Azerbaycan, Moldova, Kosova ve Ermenistan pasaportu sahipleri 35 €
Vize Merkezi Hizmet Bedeli 20 €
• Avrupa Birliği/ İsviçre vatandaşı ile evli olan Türk Vatandaşları ve 21 yaşını doldurmamış çocukları

• Eğitim/ öğretim amaçlı giden okul öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ve onlara eşlik eden öğretmenler

• Bilimsel araştırmalar yapmak amacıyla seyahat eden araştırmacılar

• Diplomatik ve hizmet pasaportları sahipleri

• Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından düzenlenen seminerler, konferanslar, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılan 25 yaş veya altı kuruluş temsilcileri muaf tutulabilir.

Ücretsiz
0-12 Yaş arası başvurular Ücretsiz