Avusturalya Vizesi

1. Başvuru formunu doldurun
Başvuru formlarına ekteki bağlantıdan ulaşılabilir:  http://www.immi.gov.au/allforms/application-forms/ Formlar İngilizcedir ve İngilizce olarak doldurulmalıdır.
2. Fotoğrafınızı ekleyin
Sizin ve başvuruya dahil edilen herkes için, en az bir adet yeni çekilmiş renkli vesikalık resimlerinizi başvuru formunuzla beraber vermelisiniz.

3. Tamamlanmış başvurunuzu ofise iletin
Vize başvurusunda bulunmak için ofise şahsen gelme zorunluluğunuz yoktur. Vize başvurusu posta veya kurye veya yetkilendirilmiş kişi / göçmenlik acentesi yoluyla da iletilebilir.

4. Vize Başvuru Ücretleri
Yapacağınız başvuru türü için uygun olan başvuru ücretini de ödemeniz gerekmektedir. Vize değerlendirme ve diğer servis ücretleri başvurunun yapıldığı anda ödenmiş olmalıdır. Vize değerlendirme ve diğer servis ücretleri:
Vize, Göçmenlik ve Vatandaşlık Bakanlığı’na (DIAC) bağlı Avustralya’daki herhangi bir ofise akrabalarınız, arkadaşlarınız tarafından ödenebilir (makbuzun bir kopyasını başvurunuza eklemeniz gerekmektedir); veya
* Göçmenlik acentesi kullanıyorsanız acenteniz sizin adınıza ödemenizi yapabilir; veya
Ankara’daki Avustralya Büyükelçiliği Vize Ofisimize elden yapıldığı sırada ödenebilir (başvuru ücretinin elden ödenebilmesi için randevu almanız gerekmektedir – konsolosluk ofisini + 90 312 459 9550 numaradan arayıp 3 nolu tuşa basınız).

YENİ ÖDEME YÖNTEMLERİ

Ödemeler nakit olarak yerel para birimi cinsinden (Türk Lirası – TL) veya kredi kartı yoluyla yapılabilir. Kredi kartı yoluyla yapılan ödemeler Avustralya Doları (AUD) üzerinden ücretlendirilir. (Geçerli kredi kartları Visa, Marstercard, AMEX, Diners veya JCB’dir).

Not: Avustralya Doları (AUD) cinsinden kredi kartı ile yapılan ödemelerde banka ya da kur farkı nedeniyle oluşabilecek ek ücretleri başvuru sahibi ödemekle yükümlüdür.

Posta adresi için;

MNG Building
Ugur Mumcu Caddesi, No: 88, 7th Floor
Gaziosmanpasa / Cankaya
Ankara 06700
Turkey

Başvuru için gerekli uygun başvuru ücretini öğrenmek için Bakanlığın sitesini ziyaret edebilirsiniz. DIAC Websitesi veya konsolosluk ofisini + 90 312 459 9550 numaradan arayıp 3 nolu tuşa basınız.
Eğer üçüncül şahıslara / göçmenlik acentelerine sizin yerinize başvurunuz ile ilgili yazışmaları takip etmek için yetki vermek istiyorsanız, bu konuyu konsolosluğa yazılı olarak bildirmelisiniz. Üçüncül şahıslara / göçmenlik acentelerine yetki vermek için lütfen 956 nolu form’u ve vize başvuru formunuzdaki ilgili kısmı doldurunuz.

Tamamlanmış başvurular
Vize başvurusu yaptığınız anda başvurunuzdaki beyanlarınızı destekler belgelerinizi de veriniz. Eğer beyanlarınızı destekler belgeler vermezseniz başvurunuzun değerlendirilme süresi uzayabilir veya başvurunuzun kabul edilmemesi kararı verilebilir (1958 yılı Göçmenlik Kanunu başvurunun yapılmasından sonraki herhangi bir zamanda elde olan belgelere dayanarak ve size (belge eksikliği) haber verilmeden başvurunuz ile ilgili kararın verilebileceğini belirtmektedir).

Eğer başvurunuz ile ilgili olarak ek bilgi talep edilirse bu bilgiyi gönderirken adınızı, soyadınızı ve dosya numaranızı da yazılı olarak eklemeyi unutmayınız.

İngilizceden başka bir dildeki belgeler
İstenilen belgeler orijinalleri veya noter tasdikli kopyaları ile sunulmalıdır. İngilizce olmayan tüm belgeler
– noterden onaylanmış tercüme; veya
– yeminli tercümanlar/mütercimler derneklerinden herhangi birine üye olan tercüman/mütercim tarafından yapılmış tercüme; veya
– Avustralya’nın Tercümanlar ve Mütercimler Ulusal Akreditasyon Kurumu’nca (NAATI) tercümanlığı/mütercimliği kabul edilmiş kişiler tarafından İngilizceye tercüme
edilmiş olarak getirilmelidir. Belgelerin yukarıdaki vasıfları taşıyan bir tercüman/mütercim tarafından tercüme edildiğini gösteren belgenin başvuruya eklenmesi gerekmektedir

18 yaş altı çocuklar için ek gereksinimler

18 yaşının altındaki bir çocuğun yapacağı / dahil edildiği herhangi bir başvuruda, çocukla beraber Avustralya’ya seyahat etmeyen tüm anne – baba- ve yasal vasinin çocuğun Avustralya’ya belirtilen nedenle seyahat etmesine izin verdiğini kabul eden noterden onaylanmış muvafakatname sunulmalıdır.

Vize İşlemlerinizi Biz Halledelim!

İsminiz (zorunlu)

E-posta (zorunlu)

Telefon Numarası

Mesajınız