Manchester Central School of English

Manchester Central School of English

Manchester Central School of English 2005 yılında  Manchester merkezde kurulan okul British Council ve English UK üyesidir. Yıl boyunca yetişkinlere ve küçük yaş gruplarına eğitim verilmektedir. İngiltere’nin isim yapmış kurumlarından olan Manchester Central School of  English  değerleri içerisinde motivasyon, destek ve rehberlik hizmeti bulunmaktadır.

Okul öğrencinin ders aldığı saatler içerisinde, eksiksiz donanımı ile tüm ihtiyaçlara da cevap vermektedir. Ders dışında öğrencilerin zaman geçirebileceği kütüphanesi, ders aralarında dinlenebilecekleri alanlar ile eğitim binası  engelli öğrencilerin rahat bir şekilde hareket edecekleri şekilde tasarlanmıştır.

Okulda genel ingilizce kursları , Teacher Training programları , akademik ingilizce ve IELTS sınavlarına hazırlık kursları ile Cambridge sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir.

Ders dışındaki zaman diliminde haftalık olarak belirlenen etkinliklere katılabilir, eğitim süresindeki zamanı dolu dolu geçirmeniz için fırsatlar sunulmaktadır.

Manchester, sakinliği, öğrenci şehri olması ve diğer şehirlere göre daha ekonomik yaşam masraflarına sahip olması ile eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği şehirler arasındadır .