Malta'ya Seyahat Edeceklerin Dikkatine

Malta’ya Seyahat Edenlerin Dikkatine

Malta’ya Seyahat Edenlerin Dikkatine: Malta’ya dil okulu veya turistik amaçlı seyahat edecek olanlar mutlaka aşağıda belirtilen kurallara uymak zorundalar.

Malta’ya Seyahat Edenlerin Dikkatine: Malta Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan, Malta’ya seyahat etmek için en son bilgiler hakkında : Malta’ya seyahat eden herhangi bir kişiden, doldurulmuş bir formu (PLF) ve Malta’ya varıştan en az 72 saat önce alınmış bir negatif (PCR) Covid-19 testi sunması istenir. 1 Haziran 2021’den itibaren, negatif bir PCR sonucu yerine açıkça görülebilen QR kodlarına sahip geçerli bir Malta aşı sertifikası sunulabilir. Bir PLF ile birlikte herhangi birinin sunulmaması, uçağa alınmama ile sonuçlanacaktır. 5 yaşından küçük yolcular yukarıdaki şartlardan muaftır. Daha fazla bilgi Malta Sağlık Bakanlığı’nın web sitesi aracılığıyla gözden geçirilebilir. Air Malta, www.airmalta.com web sitemiz ve www.facebook.com/AirMalta/ dahil olmak üzere sosyal medya kanallarımız aracılığıyla müşterilerini güncel tutmak için elinden geleni yapacaktır.

Malta öğrenci vize başvuruları da baştan sona güncellendi. Malta vizesi öncesinde Malta’dan okul başvuruları ile yapılıyordu.  01.Haziran.2021 tarihi itibariyle VFS aracılığı ile Malta öğrenci vize başvurularını kabul etmeye başladı. Önemli bir noktaya değinmek gerekirse, 13 hafta  ve üzeri eğitim alacak öğrencilerin vize başvuruları kabul edilmektedir. 

İster turistik isterse eğitim amaçlı olsun; öncesinde mutlaka Malta konsolosluğu güncel seyahat bilgilerinin takip edilmesi gerekmektedir. VFS resmi sitesi üzerinden randevular online olarak oluşturulmaktadır. Telefon ile randevu verilmemektedir.

VFS Malta üzerinden yeni bir hesap oluşturulmaktadır. Bu hesap ile gerekli formu doldurduktan sonrasında sistemde belirtilen çizelge üzerinden müsait günler için randevu alınmaktadır. Malta vizesi randevuları ve vize başvuruları hakkındaki detaylı bilgiler için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.