Malta Vizesi

Malta vizesi; öğrenci vizeleri, turistik vizeler, ticari vizeler olarak farklı kategorilerde verilmektedir. Malta Öğrenci vizesi Malta’ya eğitim amaçlı olarak gidecek olanlara verilen vize türüdür. İngilizce dil eğitimi, sertifika programları, yaz okulları , üniversite eğitimi için Malta’ya gidecek olanlar öğrenci vizesi alırlar. Malta Schengen vizesi vermektedir. Yalnız Schengen kuralları gereği; Schengen vizesi maksimum 90 günlük süre için verilmektedir. Eğitim süresi 90 günden fazla ise verilen vize sadece Malta vizesidir. Aldığınız vize ister Schengen olsun isterse Malta vizesi olsun, Malta’da iken vizenizi uzatabilirsiniz. Schengen almış olsanız dahi uzatılan vize yine Malta vizesi olacaktır.

Malta vize ücreti: 60 Eur dur. Başvuru esnasında şahsen ve Euro olarak ödeme yapılır. Vize dosyasını hazırlarken yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırılması zorunludur.

Malta vizesi için öğrencilerin başvuruya şahsen gitmesi gerekir. Herhangi bir mülakat bulunmamakla birlikte sadece parmak izi ve biometrik fotoğraf işlemleri için kişilerin bizzat dosyalarını teslim etmesi gerekmektedir.

Malta öğrenci vizesi süresi kişinin eğitim alacağı süre kadar verilmektedir.

Öğrenci vizesini alırken en önemli konu ; evrak listesi hazırlandığında mutlaka kişinin ya da sponsorun geliri olması zorunludur.

Öğrenci vizesi ortalama 8 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Vize başvuruları için İstanbul Harbiye VFS ofisinden ve İstanbul Altunizade VFS ofisinden randevu alınarak başvuru yapılır. Vize formlarını Artı Yurtdışı Eğitimden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

Malta öğrenci vizesi için Artı Yurtdışı Eğitim aracılığı ile kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak vize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.