Malta Vizesi Güncel 2022-2023

Malta vizesi güncel 2022-2023 bilgileri 21.Temmuz.2021 itibariyle güncellenmiştir. Malta vizesine başvuru yapmadan önce covid aşılarının eksiksiz olması gerektiğini unutmayın. Aşı kriterleri şu şekilde:

Malta’ya seyahat etmeden önce mutlaka Malta tarafından tanınmış aşıların yapılması gerekli. Seyahat edecek kişinin seyahat formunu doldurmuş olmalı. Geçerli bir aşı sertifikasına sahip olmak gerekli. covid aşı kaydı, aşının yapılmasından 14 gün sonra oluştuğundan, aşı olduktan 14 gün sonra aşının geçerliliği oluşur. Türk aşı sertifikası son dozdan 14 gün sonra geçerliliği kabul edilir.

5 ile 11 yaş arasındaki çocuklar için seyahatten 72 saat öncesinde PCR testinin negatif sonucunu gösteren belgeyi yanında bulundurmalıdır.

Vize başvurusu için VFS Globalden uygun gün ve saat için randevu alınır. Malta vizesi güncel 2022-2023 bilgilerine göre başvuruya kişiler şahsen gitmelidir. Malta vize ücreti Vize başvuru merkezinde nakit olarak ödenir. Giriş formu için https://app.euplf.eu/ linkine tıklayın. Malta seçeneğini işaretledikten sonra adım adım yönlendirmeleri uygulayın. Öncelikle sisteme kayıt için kullanıcı adı ve şifre oluşturuyorsunuz. Gerekli talimatları takip edip soruları cevapladıktan sonra giriş formunu oluşturmuş olacaksınız.

Malta vizesi güncel 2022-2023 Vize Evrakları

Turist, öğrenci ticari ziyaret evrakları birbirinden farklıdır. Daha doğrusu sabit evraklar dışındaki evraklar gidiş amacınıza göre hazırlanmalı. Pasaport ve pasaport fotokopisi. Daha önce yurtdışına seyahat ettiyseniz vizelerin fotokopisi. Daha önce alınmış bir Schengen vizesi yeni vizeniz için referans olur.) Nüfus kayıt örneği ( güncel tarihli e-devletten barkodlu olarak alınmalı. tüm aile bireylerini içermelidir. Kimlik fotokopisi. Evli iseniz evlilik cüzdanı fotokopisi. 2 adet biometrik fotoğraf. Bunlar hangi amaçla seyahat ederseniz edin, hazırlayacağınız sabit evraklardır.

Turistik vize için konaklama bilgileri vize dosyasına eklenmelidir. Bir otel rezervasyonu veya misafir olarak kalacağınız aile, arkadaş, akraba dan davetiye eklenmelidir.

Öğrenci vizesi için tüm okul evrakları dosyada bulunmalıdır.

Ticari vize için, firma veya fuardan gönderilmiş davetiye vize dosyasına eklenmelidir.

Tüm seyahat masrafları bir sponsor ( anne veya baba) tarafından karşılanacaksa, o kişiye ait evrakların yanında gelirini gösteren belgeler de dosyaya eklenmelidir. Sponsor özellikle anne, baba, abi abla gibi birinci derecede yakınızı olursa vize sonucunda avantaj sağlarsınız.