Malta Uçak Bileti

Malta için uçak bileti alırken Air Malta ve THY için uçuş bilgilerini görebilirsiniz. Air Malta biletleri satın alırken uçak saat ve bilgileri aynıdır. Yani yine THY uçak biletlerinin satışı yapılmaktadır. Yaklaşık 3 yıl öncesine kadar Air Malta kendi biletlerini satıyordu. Fakat daha sonra Türkiye piyasasından çekildi ve Malta biletleri satışını sadece THY yapmaktadır. Her gün günde iki sefer şeklinde uçuş bulunmaktadır.

Dil eğitimine gidecek olan öğrenciler için uçuşların her gün olması daha büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Air Malta dönemlerinde haftada sadece 2 gün uçuş bulunmaktaydı. bu da herhangi bir durumda Türkiye’ye dönüş yapacak veya Malta’ya dönüş yapacak öğrenciler için oldukça zor oluyordu.

Gidiş dönüş uçak bileti fiyatları gideceğiniz dönemin yoğunluğuna göre değişmektedir. Düşük sezonda ortalama 200-270 eur arasındadır. Yaz dönemlerinde ise 300 Eur civarındadır. Tabi burada önemli olan organizasyonu en azından bir ay öncesinde tamamlamaktır. Çünkü gideceğiniz tarih ile bileti satın aldığınız zaman dilimi arasında ne kadar fazla süre olursa bileti o kadar uygun rakama bulmanız mümkündür.

Malta için uçak bileti alırken dikkat etmeniz gereken hususlar ;

  • Vizeniz onaylanmadan uçak bileti almayınız. Çünkü yurtdışı biletlerin genellikle iade ve değişikliği bulunmamaktadır
  • Mümkün olduğunda erken tarihte uçak bileti almanız, hem daha uygun rakamlarla satın almanızı hem de seyahatiniz için gerekli hazırlıkları rahatlıkla yapacak fırsatınız olur.
  • Uçak bileti satan online sitelerden bilet alırken lütfen daha dikkatli olunuz. Ne olursa olsun biletiniz ile ilgili bir sorun olduğunda irtibata geçecek birilerinin olması her zaman daha sağlıklıdır.