Malta Turistik Vize

Malta turistik vize , tatil amaçlı Malta’ya seyahat edecek olanların aldığı vize türüdür. Malta turistik vize , seyahat tarihleri süresince verilebildiği gibi konsolosluğun insiyatifinde olmakla birlikte daha uzun süreler için de verilmektedir. Özellikle daha önce Schengen vizesi almış olan kişilerin uzun süreli vize alma ihtimali daha yüksektir. İlk kez Schengen alıyorsanız büyük olasılıkla seyahat tarihleriniz doğrultusunda vize verilecektir.

Malta turistik vize ücreti 60 Eur’dur. Vize başvuruları, İstanbul Harbiye VFS ofisi ile, İstanbul Altunizade VFS ofislerinden  şahsen yapılmaktadır. VFS hizmet bedeli 30 Eur’dur .

Turistik vize ile alınan vize Schengen vizesi olacaktır. En çok merak edilen konulardan biri ; Malta’dan alınan Schengen vizesi ile başka Avrupa ülkelerine seyahat edilip edilmeyeceğidir. Malta’dan aldığınız Schengen vizesi ile ilk giriş ülkeniz Malta olmalıdır. Vize süresince  de istediğiniz Avrupa ülkesine gidebilirsiniz. Vizenin single ( tek girişli ) veya multi ( çok girişli ) olması ise  şu anlama gelmektedir.

Vizenin tek girişli olması ; Türkiye’den çıkış yapıp Malta’ya gittikten sonra tekrar Türkiye’ye döndüğünüzde yeniden vize almanız gerekmektedir.

Vizenin multi ( çok girişli) olması ; Türkiye’den çıkış yapıp Malta’ya gittikten sonra ülkenize dönseniz bile vize tarihleri boyunca dilediğiniz kadar giriş çıkış yapma hakkına sahip olursunuz.