Malta Dil Okulları

Malta dil okulları , gerek Malta’nın konumu gereği , gerekse ülkenin ekonomik olmasından dolayı son 15 yıldır dünyanın her yerinden öğrencilerin gözdesi olmuştur. Malta dil okulları promosyonlu fiyatlar ile paket programlar  hakkında detaylı bilgi almak için ofisimizi arayabilirsiniz. Belirli okullarda 24 hafta ve üzeri kayıtlarda gidiş dönüş uçak bileti hediye edilmektedir.Malta dil okullarına kayıt için eğitim danışmanlarımız adım adım yönlendirme yapmaktadır.

Malta dil okulları  rekabetten kaynaklanan sebeplerden ötürü , her okulun sunmuş olduğu indirimli fiyatları , paket program ücretlerinin kampanyalı olması bu rekabeti daha da arttırmaktadır. Okulların genel olarak uzun dönem programlarda uçak bileti hediye etmesi , belirli bir haftanın üzerinde kayıt yaptıran öğrencilere ücretsiz hafta promosyonları gibi kampanyaların sunulması , ingilizce eğitim verilen diğer ülkelere nazaran  Malta’nın çok daha fazla göz önünde olmasına neden olmuştur.

Malta dil okulları için kayıt yaptıran öğrenciler 3 aya kadar okul kayıtlarında Schengen vizesi alırlar. 3 aydan uzun süreli kayıtlarında ise Malta’da geçici oturum izni verilir. Eğer öğrenci Malta’da bulunduğu sürede okul süresini uzatmak isterse yine Malta’da vize süresini uzatabilir. Vize uzatma işlemleri ile mutlaka danışmanlık firmasından da destek almalıdır.

Malta dil okulları için kayıt yaptırırken  kayıt yaptırırken sürecin bir danışmanlık firması ile tamamlanması her zaman daha sağlıklı olacaktır. Danışmanlık firması sizin için en uygun programı sunduktan sonra kararınızı verdiğiniz takdirde organizasyonun işleyişi firma aracılığı ile tamamlanır. Okula kayıt işlemleri , vize süreci , uçak bileti , dosyanın tamamlanması ve oryantasyon işlemlerini kaplayan bu süreç öğrenci gitmeden tamamlanmış olsa da, danışmanlık firmasının görevi burada son bulmuyor. Öğrencinin eğitim süresince takibi de en az ilk aşamadaki işlemler kadar önem arz etmektedir.

Malta dil okulları için  kayıt yaptırmaya karar vermiş bir öğrenci sırasıyla şunlara dikkat etmelidir;

  • Yurtdışı dil okulları konusunda profesyonel bir danışmanlık hizmeti almalıdır . bu konuda gerekirse firmadan referans da isteyebilir.
  • Okul araştırması yaparken eğitim sistemi , öğretmenlerin nitelikleri , sunduğu imkanlar , konaklama seçenekleri , okulun kapasitesi gibi kriterleri de araştırıp gözönünde bulundurmalıdır.
  • Vize işlemleri ile firmanın ilgilenmesi her zaman öğrenci açısından daha sağlıklı olacaktır .
  • Tüm işlemlerin tamamlanmasından sonra öğrenciye verilen dosyadaki evrakların eksiksiz olması gerekir ki Malta havaalanına girişte polis tarafından öğrenci dosyası kontrol edilecektir.

Malta dil okulları için kayıt yaptıran öğrencilerin en fazla merak ettikleri konu ise , öğrencilerin çalışıp çalışmaması durumudur. Malta’da eğitim gören öğrencilerin yasal olarak çalışma izni bulunmamaktadır.

Tüm bu süreç tamamlandıktan sonra şimdi de Malta’ya vardıktan sonraki aşamalardan bahsedelim . Öğrenci uçaktan indikten sonra polis kontrolden geçer ve havaalanından çıktıktan sonra okul tarafından konaklama transferi gerçekleştirilir ve konaklamaya yerleştirilir. Öğrenci gitmeden önce mutlaka havaalanı transferlerinin ayarlanmış olması gerekir. İlk aşamada okul tarafından bir takım bilgiler verildikten sonra , öğrenci seviye belirleme sınavına alınır ve İngilizce bilgisine uygun sınıfa yerleştirilir. Yurtdışındaki dil okullarında Türkiye’de eğitim veren kurumlardan çok daha farklı bir sistem uygulanmaktadır. Yurtdışındaki dil okullarında her okula göre değişmekle beraber farklı süreçlerde sürekli olarak seviye belirleme sınavı yapılır. Bu sınav sonucuna göre öğrenci ya aynı sınıfta kalır ya da bir üst sınıfa geçiş yapar. Öğrencinin eğitim süreci sadece sınıfta aldığı ders ile de sınırlı değildir. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen bir öğrencinin en büyük avantaj sağlayacağı konu bulunduğu ülkede mümkün olduğunca pratik yapma şansı elde edebilmesidir. Pratik yapmak için yabancı arkadaşlar edinip , okulların düzenlemiş olduğu aktivitelere katılmak , bu süreci daha verimli hale getirecektir.

Malta Dil Okulları

Malta’nın yüzyıllardır İngiliz sömürgesinde kalmış olması adanın ingilizce dil eğitimini ön plana çıkarmasında önemli bir etkendir. Malta’nın her yönüyle İngiliz sistemine hakim olması adanın küçük ingiltere ünvanıyla anılmasına sebep olmuştur. Bu nedenle ingilizce eğitim veren dünya çapındaki dil okulları Malta’da şubelerini açarak Malta dil okullarının yabancı dil eğitimi konusunda popülerliğini gitgide arttırmıştır. İngilizce dil eğitimi için bir çok ülkeden öğrenciler Malta dil okullarında eğitim almaktadırlar. Neredeyse her semtte bir dil okulu bulunan adanın en büyük geçim kaynağı eğitim ve turizmdir. Malta’daki dil okullarının disiplinli olması da bu yüzdendir. Malta dil okulları birbiriyle rekabet içerisindedir ve olabildiğince en iyi hizmet , imkan ve eğitimi sunmak için büyük bir yarış içerisindedir. Avrupa ülkeleri içerisinde en uygun ekonomiye sahip olan Malta adasında yaşamın , Malta dil okullarının uygun fiyatlı olması , her geçen gün Malta’ya olan talebi de arttırmaktadır.

Malta dil okullarının rekabetinden kaynaklanan sebeplerden ötürü , her okulun sunmuş olduğu indirimli fiyatları , paket program ücretlerinin kampanyalı olması bu rekabeti daha da arttırmaktadır. Okulların genel olarak uzun dönem programlarda uçak bileti hediye etmesi , belirli bir haftanın üzerinde kayıt yaptıran öğrencilere ücretsiz hafta promosyonları gibi kampanyaların sunulması , ingilizce eğitim verilen diğer ülkelere nazaran  Malta’nın çok daha fazla göz önünde olmasına neden olmuştur.

Malta’ya giden öğrenciler 3 aya kadar okul kayıtlarında Schengen vizesi alırlar. 3 aydan uzun süreli kayıtlarında ise Malta’da geçici oturum izni verilir. Eğer öğrenci Malta’da bulunduğu sürede okul süresini uzatmak isterse yine Malta’da vize süresini uzatabilir. Vize uzatma işlemleri ile mutlaka danışmanlık firmasından da destek almalıdır.

Malta dil okullarına kayıt yaptırırken sürecin bir danışmanlık firması ile tamamlanması her zaman daha sağlıklı olacaktır. Danışmanlık firması sizin için en uygun programı sunduktan sonra kararınızı verdiğiniz takdirde organizasyonun işleyişi firma aracılığı ile tamamlanır. Okula kayıt işlemleri , vize süreci , uçak bileti , dosyanın tamamlanması ve oryantasyon işlemlerini kaplayan bu süreç öğrenci gitmeden tamamlanmış olsa da, danışmanlık firmasının görevi burada son bulmuyor. Öğrencinin eğitim süresince takibi de en az ilk aşamadaki işlemler kadar önem arz etmektedir.

Malta’da dil okuluna kayıt yaptırmaya karar vermiş bir öğrenci sırasıyla şunlara dikkat etmelidir;

  • Yurtdışı dil okulları konusunda profesyonel bir danışmanlık hizmeti almalıdır . bu konuda gerekirse firmadan referans da isteyebilir.
  • Okul araştırması yaparken eğitim sistemi , öğretmenlerin nitelikleri , sunduğu imkanlar , konaklama seçenekleri , okulun kapasitesi gibi kriterleri de araştırıp gözönünde bulundurmalıdır.
  • Vize işlemleri ile firmanın ilgilenmesi her zaman öğrenci açısından daha sağlıklı olacaktır .
  • Tüm işlemlerin tamamlanmasından sonra öğrenciye verilen dosyadaki evrakların eksiksiz olması gerekir ki Malta havaalanına girişte polis tarafından öğrenci dosyası kontrol edilecektir.

Malta’ya gidecek olan öğrencilerin en fazla merak ettikleri konu ise , öğrencilerin çalışıp çalışmaması durumudur. Malta’da eğitim gören öğrencilerin yasal olarak çalışma izni bulunmamaktadır.

Tüm bu süreç tamamlandıktan sonra şimdi de Malta’ya vardıkltan sonraki aşamalardan bahsedelim . Öğrenci uçaktan indikten sonra polis kontrolden geçer ve havaalanından çıktıktan sonra okul tarafından konaklama transferi gerçekleştirilir ve konaklamaya yerleştirilir. Öğrenci gitmeden önce mutlaka havaalanı transferlerinin ayarlanmış olması gerekir. İlk aşamada okul tarafından bir takım bilgiler verildikten sonra , öğrenci seviye belirleme sınavına alınır ve ingilizce bilgisine uygun sınıfa yerleştirilir. Yurtdışındaki dil okullarında Türkiyede eğitim veren kurumlardan çok daha farklı bir sistem uygulanmaktadır. Yurtdışındaki dil okulalrında her okula göre değişmekle beraber farklı süreçlerde sürekli olarak seviye belirleme sınavı yapılır. Bu sınav sonucuna göre öğrenci ya aynı sınıfta kalır ya da bir üst sınıfa geçiş yapar. Öğrencinin eğitim süreci sadece sınıfta aldığı ders ile de sınırlı değildir. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen bir öğrencinin en büyük avantaj sağlayacağı konu bulunduğu ülkede mümkün olduğunca pratik yapma şansı elde edebilmesidir. Pratik yapmak için yabancı arkadaşlar edinip , okulalrın düzenlemiş olduğu aktivitelere katılmak , bu süreci daha verimli hale getirecektir.

Maltada bulunduğu sürece kredi kartlarının , banka hesapları, telefon hattı kullanımı ile ilgili bilgilerin danışmanlık firması tarafından önceden mutlaka temin edilmesi gerekir.

Malta’da bulunan birçok okul ücretsiz sim kartı vermektedir. Eğer ki okul sim kart vermiyor ise mutlaka satın alınmalıdır. Çünkü her ne kadar buradaki hattınızı yurtdışına açtırmış olsanız da kullanmamaya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Her zaman için Malta sim kartını kullanmanız çok daha ekonomik olacaktır.

Malta’da visa , master logolu bütün kredi kartlarınızı kullanabilirsiniz. Banka hesabı konusuna gelince , öğrencinin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için danışmanlık firması bu konuda mutlaka öğrencisini yönlendirmelidir.

Öğrencilerin tamamladığı eğitim sürecinin sonrasında sertifika almaya hak kazanmışsa öğrenci, sertifikası verilir. Unutulmamalıdır ki sertifikaya almaya hak kazanmaktaki en büyük etken okula devam zorunluluğudur. Belli bir oranın altına devamsızlık yapan öğrencilere sertifika verilmemektedir.Sertifikasını alan öğrenci dönüş için hazırlıklarına başlar ve okul tarafından ayarlanmış olan transfer ile havaalanına getirilir.

 

MALTA HAKKINDA 

ÜLKE BİLGİLERİ

Başkent: Valletta

Yönetim Biçimi: Parlamenter Cumhuriyet

Cumhurbaşkanı: George Abela

Başbakan: Joseph Muscat

Para Birimi: Euro

Konuşulan Diller: Maltaca ve İngilizce

Türkiye’ye uçak ile uzaklığı: 2 saat 30 dakika
Saat Farkı: Türkiye’den 1 saat geri
Nüfus: 400,000 civarındadır. Yaz aylarında nüfus birkaç kat artmaktadır.

Akdeniz’in tam ortasında bulunan Malta Adası, güneşi, sıcacık deniz suyunu ve upuzun koyları seven kişiler için mükemmel bir yerdir. Akdeniz’in kalbi olarak betimleyebileceğimiz bu ada, İngilizce öğrenmek ve aynı zamanda da tatil yapmak için en ideal ülkelerden biridir. Türkiye’de, yurt dışında dil eğitimi için araştırma yaptığınızda en başta önerilecek yerlerden biri genellikle Malta olmaktadır. Bu dil eğitiminin yanı sıra, yapacağınız tatil de bonusunuz olacaktır. Malta’nın her karakterden bireye sunabileceği bir şeyleri vardır. Masmavi denizi, sıcacık Akdeniz iklimi, pırıl pırıl koyları, öğrenci ve tatilciler için organize edilmiş parti ve diskoları, gün arasında kaçamak yapabileceğiniz restoranları ve alışveriş merkezleri ve renkli gece hayatıyla Malta, her tipten insana hitap edebilen bir tercih olacaktır.

Dünya’nın en Katolik ülkelerinden biri sayılan Malta’da, neredeyse her metrekarede bir kilise bulunmaktadır. Hiçbir ülkede olmadığı kadar dini tatil yapan Maltalılar, bir çok ülkenin egemenliğine girmiş bir ülkenin vatandaşları, tabii olarak pek çok ülkeden etkilenmişlerdir. Örneğin arabayı sol şeritten kullanırlar ve öğle vakitlerinde “Siesta” yaparlar. Malta halkı tıpkı biz Türkler gibi çok sıcakkanlı insanlardır. Son derece hoşgörülü ve her kültürden insana karşı ilgili ve saygılıdırlar. Malta eğitim sistemi İngiliz eğitim sistemine benzemektedir ve ülkedeki dil okulları Avrupalılar tarafından kabul edilmiştir. Ayrıca adanın resmi dilleri Maltaca ve İngilizce olmasına karşın, ana gazeteler İngilizce olarak basılmaktadır. Sadece deniz ve güneşten ibaret olmayan bu muhteşem adada, pek çok dönem ve kültüre ait kalıntılar ve kültürel eserler de bulunmaktadır.

COĞRAFYA

Güney Avrupa ile Kuzey Afrika arasında Akdeniz’in tam ortasında bulunan ve 3 adadan oluşan Malta, Sicilya’nın güneyinde bulunan adalar devletidir. Malta takımadaları 3 büyük, 2 küçük adadan oluşmaktadır. Malta’da hiç dağ ya da akarsu bulunmamaktadır ve adanın karakteristik özelliğini teraslanmış alanları ve bir dizi alçak tepeleri teşkil eder. 137 kilometre uzunluğundaki kıyılarında ise güzel kumsallara sahip pek çok koyları ve limanları vardır.

İKLİM

Malta’nın iklimi Akdeniz iklimidir ve dört tarafı denizlerle çevrili bir ada olduğu için de haklı olarak deniz etkisine tamamen açıktır. Kış mevsimi kısa, serin ve yağışlı geçer. Yaz ayları ise uzun, sıcak ve kuraktır. En sıcak aylar Temmuz ile Ekim arasındaki aylardır. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 30°C derece seyrinde seyretse de sürekli var olan deniz meltemi bu sıcaklığı hafifletir. Kışın ise ortalama sıcaklık 14.3°C civarıdır. Malta’ya kar, don, ayaz gibi kavramlar çok uzaktır.

EKONOMİ

Malta ekonomik anlamda sıkıntı çekmeyen bir ülkedir. Ülkede evsiz bulunmamaktadır. Nüfusun yoğun olmaması sebebiyle halkın refah düzeyi normaldir. Ülkenin gelirlerinin yaklaşık %97 sini turizm oluşturmaktadır. Özellikle dil okullarının bunda etkisi çok büyüktür. Ülkede 50 den fazla dil okulu bulunmaktadır. Gelirlerin geri kalan kısmı ise ufak çaplı ihracattır. Çin, İngiltere, Libya ve Suudî Arabistan ile ekonomik açıdan güzel ilişkiler kurmuştur. Ayrıca ada halkının en büyük geçim kaynağı balıkçılıktır. Malta’ya gittiğinizde sahil kenarında rengarenk bir çok balıkçı teknesi ve balıkçı tezgahı görebilirsiniz. Buna karşılık, Malta yiyecek ihtiyacının sadece %20′ sini kendi kendine karşılayabilen bir ülkedir. Ayrıca tatlı su kaynakları sınırlıdır ve doğal enerji kaynakları azdır. Yine de Malta, Avrupa’nın en önemli finans merkezlerinden biridir. Avrupa’nın yanında Türkiye’nin de bir çok önemli finans kurumları ve bankalarının Malta’da birer şubesi bulunmaktadır.

Malta’da nereleri gezip görmeli?

VALLETTA

1565 yılında Osmanlı ordusu ve donanmasının gerçekleştirdiği Büyük Kuşatma sonrası inşa edilen Valletta şehri, günümüzde Malta’nın başkentidir. Ortaçağ’dan kalma yapısını korumayı başarmış Valletta, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine dahil edilmiştir. Şehir girişinde karşınıza çıkan Auberge de Castille, geçmişte İspanyol şövalyelerinin hanı olarak kullanılmaktaydı. Bugün ise başbakanlık binası olarak kullanılmaktadır.

St. John’s Manastır ve Katedrali ise 16. yüzyılda inşa edilmiş ve 17. yüzyılda iç dekorasyonu tamamlanmıştır. Günümüzde barok kiliselerinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul gören St. John’s, değerli taşlar, altın ve gümüş ile süslenmiş sunak kısmı ve Malta taşı üzerine direkt olarak yapılmış yağlı boya tabloları ile gerçek bir sanat eseridir.

MDINA

ST. Jean Şövalyeleri Malta’ya ayak basana dek, adaların başkenti olmuş olan Mdina, Malta Adası’nın en yüksek tepesinde yer almaktadır. 18. yüzyılın başında tüm şehir baştan aşağı yenilenmiş olsa da, Ortaçağ’a ait karakteristik özelliklerini kaybetmemiş ender yerlerden biri olan Mdina, büyük bir kale içerisinde yer almaktadır.

ÜÇ ŞEHİRLER

Vittoriosa, Cospicua ve Senglea’dan oluşan ve Büyük Liman’a bakan bu bölge “3 Şehirler” olarak bilinmektedir. Geçmişte, Osmanlı Kuşatması sırasında Malta’nın savunulmasında çok önemli bir rol oynamış bu üç şehir, sonrasında Büyük Üstat Rafael Cotoner tarafından korunmaya alınmış ve etrafına surlar yapılmıştır. Vittoriosa bu üç şehir arasında en önemli ve en ilginç olanıdır. St.Jean Şövalyeleri Rodos’tan ayrılıp Malta’ya geldiklerinde ilk olarak buraya yerleşmişlerdir ve Malta tarihi açısından bu şehir çok önemlidir. Ayrıca Vittoriosa’nın en ilginç yerleri arasında Ziya Gökalp, Şemsettin Sami gibi önemli Türk aydınlarının da sürgün edildiği kale ve alanlar bulunmaktadır.

MOSTA

Şehrin en önemli yapılarından biri olarak kabul edilen Mosta Katedrali, dünyanın en büyük kilise kubbelerinden birine sahiptir. 1942 yılında şehre atılan bir bomba direkt olarak bu katedrale isabet etmiş fakat bomba patlamamıştır. Bundan dolayı da halk, bu kilisenin çok büyük bir kutsallığı olduğuna inanmıştır. Atılan fakat patlamayan bomba, kilise içerisinde sergilenmektedir.

Tüm bunların dışında, Marsaxlokk & Marsascala, Gozo, Ulusal Arkeoloji Müzesi (National Museum of Archaeology), Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi (National Museum of Fine Arts), Saray Cephaneliği (The Palace Armoury), Ulusal Savaş Müzesi (National War Museum), Casa Rocca Piccola veOyuncak Müzesi (Toy Museum) gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.

ULAŞIM

Malta’nın tek toplu taşıma aracı otobüslerdir. Merkez otobüs terminali Valletta’da bulunur ve Malta’da Malta’nın her yerine otobüs bulmanız mümkündür. Yaz aylarında otobüsler daha sık ve daha uzun süre yolcuların hizmetindedir. Düzenli olarak otobüsler saat sabah 5.30 – akşam 23.30 saatleri arasında çalışmaktadır. Malta’nın eğlence yeri olan Paceville’daki otobüsler daha uzun süre trafiktedir. Bazen saat 23.30’a kadar hatta bazı yerlerde saat 03.00’a kadar otobüs bulmak mümkündür. Kısa mesafe otobüs ücretleri 0,47 sent, uzun mesafe için ise 1,16 € dur. Gece otobüsleri diğer otobüslere göre pahalıdır fakat bunlar da 1,16 € den fazla değildir.

MALTA’YA GİDERKEN HANGİ HAVAYOLLARINI KULLANILABİLİR?

Türk Hava Yolları

Atlas Jet

Air Malta

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]