LSI Newyork Dil Okulu Manhattan’da tarihi bir binada bulunmaktadır. LSI Newyork dil okulu yıllardır Amerika’nın birçok üniversitelerine lisans , yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci yerleştirmiştir. LSI Newyork dil okulu eğitim programlarını ders dışındaki zamanlarda çeşitli aktiviteler ile pekiştirmektedir. Bu aktiviteler içerisinde karaoke geceleri, alışveriş , sinema , piknik  gibi öğrencilerin kaynaşmasına olanak tanıyan ve farklı ülkelerden gelen öğrencilerin birbirleri ile diyalog içerisinde olmalarına olanak tanıyan etkinliklerdir . Öğrencilerin eğitimleri süresince sürekli olarak seviye belirleme sınavları ile ölçümler yapılmaktadır. Okulda genel ingilizce , yoğun ingilizce , akademik ingilizce , iş ingilizcesi , TOEFL ve IELTS Sınavlarına hazırlık gibi bir çok farklı programlarda eğitim vermektedir.

Dünya’nın birçok ülkesinden dil eğitimi için öğrencilere ev sahipliği yapan okul , farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır. aile yanı , okul yurtları , paylaşımlı daireler gibi konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

LSI Newyork dil okuluna kayıt yaptıran öğrenciler F1 vizesi almalıdır. Amerika dil okullarına kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak vize danışmanlık hizmeti de sunmaktayız. amerika F1 vizesi alırken dosyanızın eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve DS160 formunun doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Vize başvuru sürecindeki herhangi bir yanlış veya eksiklik vize sonucunu olumsuz etkileyebilmektedir. Amerika vizesi başvurularında birebir mülakat yapılmaktadır. Bu mülakatlarda kendinizi net bir şekilde ifade etmeniz önemlidir.

Vize onaylandıktan sonra seyahat ve okul hakkında gerekli tüm bilgilendirmeler sırasıyla yapılmaktadır. Seyahatiniz öncesinde okula ait tüm evrakların elinizde bulunması gerektiğini unutmayınız. Danışmanımız  seyahatiniz süresinde yanınızda olan evrakları size dosya şeklinde teslim etmektedir.