London School of Economics Fiyat

London School of Economics Fiyat ve Planlama Bölümü, her Okul programı için ücret düzeylerinin, ilgili Okul komiteleri tarafından değerlendirilen ve harici olarak yayınlanan finansal planlama ile uyumlu olmasını sağlar. Önerilen ücret seviyeleri, Akademik Planlama ve Kaynaklar Komitesi (APRC) ve Konsey tarafından onaylanmadan önce Öğrenci Sayıları ve Ücretler Grubu tarafından değerlendirilir.

Ücret Tablosu, her akademik yıl için, Lisanstan Doktora’ya, Yönetici Ustalarımız da dahil olmak üzere, tüm Okulun programlarının ücretleri hakkında bilgi vermektedir.

London School of Economics Fiyat bilgileri bölümlere göre değişmektedir.

Akademik rehberlik, tavsiye, dil desteği, kişisel ve mesleki gelişim ve kariyer desteğinden pastoral bakım, danışmanlık ve engellilik ve refah hizmetine kadar geniş bir yelpazede  destek hizmetleri ve olanakları mevcuttur. Okulda geçirdiğiniz süre boyunca mümkün olan en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için bu kaynaklardan en iyi şekilde yararlanmanızı öneririz. London School of Economics ve fiyat için bizimle iritabat geçebilirsiniz.

LSE mezunları ne iş yapar?

LSE mezunlarının, LSE Kariyerlerinden mezun olduktan altı ay ve üç yıl sonra ne yapmaya başladıklarını öğrenin . Dereceye ve bölüme göre arama yapabilir ve maaşlar, sektörler ve daha fazlası hakkında bilgi görebilirsiniz.

Ülkeye göre kariyer bilgileri

LSE’nin çok çeşitli bir öğrenci topluluğu vardır ve LSE mezunları dünya çapında çalışır. En son mezun varış noktası verilerine göre, yeni mezunların yüzde 50’den fazlası Birleşik Krallık’ta çalışıyor, geri kalanı Azerbaycan’dan Zambiya’ya kadar uzanan ülkelerde yaşıyor.

Başarılı bir iş arama için çalışmak istediğiniz ülkedeki iş piyasasını ve kullanılan işe alım yöntemlerini anlamak önemlidir. Kendi ülkenizdeki veya başka bir ülkedeki fırsatlar ve işverenler hakkında daha fazla bilgi için LSE Careers’ın ülke profillerine bakın.

Kariyeriniz için destek

Kariyerinizi düşünmek için asla çok erken veya çok geç değildir. Eğitiminizden sonra ne yapmak istediğiniz konusunda net bir fikriniz varsa veya henüz bunu düşünmeye başlamadıysanız,  LSE Careers size  yardımcı olabilir. 

Hizmetlerimizi, lisans öğrencileri ve mezunlar, Birleşik Krallık ve uluslararası öğrenciler ve daha önce iş tecrübesi olan veya kariyer değiştirmek isteyen kişiler dahil olmak üzere LSE öğrenci yapısına uyacak şekilde sunuyoruz. Ve nerede çalışmak isterseniz isteyin, sizi destekleyebiliriz. Ayrıca, engelli öğrenciler ve doktora öğrencileri için özel kariyer danışmanları da dahil olmak üzere ısmarlama hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz ve kaynaklarımız, yarı zamanlı iş bulmayı; kariyer planlama ve kariyere karar verme; istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirmek; iş deneyimi kazanmak; gönüllülük; İş kurmak; işverenleri, sektörleri ve rolleri araştırmak; CV’leri, ön yazıları ve uygulamaları güçlendirmek; görüşme ve değerlendirme merkezi tekniğini geliştirmek ve daha fazlası.

Kampüse kaydolduktan sonra, fuarlar ve seminerler dahil kariyer etkinlikleri ve kariyer seçeneklerini tartışmak ve başvurularınızı gözden geçirmek için bire bir randevular için rezervasyon yapabilirsiniz.

Tüm uygun niteliklere sahip aday öğrencilerin başvurularını memnuniyetle karşılıyoruz ve geçmişlerinden bağımsız olarak en iyi akademik değere, potansiyele ve motivasyona sahip öğrencileri işe almak istiyoruz. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere UCAS başvuru formunda sunulan tüm bilgileri dikkate alarak her başvuruyu bireysel olarak dikkatlice değerlendiririz:

  • akademik başarı (tahmin edilen ve elde edilen notlar dahil)
  • konu kombinasyonları
  • kişisel beyan
  • öğretmenin referansı
  • eğitim koşulları

Akademik başarı açısından, giriş koşullarımız programa göre değişir ve bireysel  lisans derecesi programı web sayfalarında listelenir .

Bu sayfalarda ve basılı broşürümüzde, GCE A seviyelerine ve Uluslararası Bakalorya Diploma Programına (IB) başvuran öğrenciler için her program için giriş koşullarımızı ve olağan standart tekliflerimizi listeliyoruz. Bununla birlikte, BTEC’ler, Hazırlık Kursları ve HE Diplomalarına Erişim ( bu nitelikler hakkında daha fazla bilgiye bakın ) ve ayrıca çok çeşitli uluslararası nitelikler  dahil olmak üzere bir dizi başka Birleşik Krallık niteliklerine sahip öğrencilerden gelen başvuruları da değerlendiriyoruz .

Aşağıda ülkenizdeki yeterliliklerin/yeterlilerin GCE A seviyelerine denkliğini bulacaksınız. Kalifikasyonunuz listelenmemişse, bizimle irtibata geçiniz

Başvurunuzu gönderirken bunu sağlamanız gerekmese de , İngilizce dil yeterliliğinizin kanıtını da sunmanız gerekebilir.

Yerler için rekabet

Okuldaki yerler için rekabet yüksektir. Bu, tahmin edilseniz veya olağan standart teklifimizi karşılayan notları alsanız bile, bunun size bir kabul teklifini garanti etmeyeceği anlamına gelir. Olağan standart teklifler yalnızca rehberlik amaçlıdır ve bazı durumlarda başvuru sahiplerinden bundan farklı notlar istenecektir.

Türkiye Devlet Lise Diplomasi/Lise Bitirme Diplomasi

Devley Lise Diplomasi/Lise Bitirme Diplomasi, LSE’ye giriş için kabul edilemez.

Türkiye Diplôme Lycée pour les écoles éstrangères en Turquie

Diplôme Lycée pour les écoles éstrangères en Turquie, duruma göre değerlendirilir.

Türkiye Anadolu Lisesi (Anadolu Lisesi Diploması) GCE A seviyeleri ile denkliği

bir seviye notu Türkiye Anadolu Lisesi Eşdeğeri  (Anadolu Lisesi Diploması)
A*AAFinal not ortalaması 5/5 veya yüzde 85, artı bir derste yüzde 95 ve diğer iki derste yüzde 90
AAASon not ortalaması 5/5 veya yüzde 85, artı üç konuda yüzde 90
AABFinal not ortalaması 5/5 veya yüzde 85, artı iki derste yüzde 90 ve üçüncü derste yüzde 85
Matematik Bir*Matematikte yüzde 95
Matematik AMatematikte yüzde 90

Yukarıdaki yeterliliği okuyorsanız ve başvurunuz rekabetçiyse, başvurunuzla ilgili   nihai bir karar verilmeden önce Lisans Kabul Değerlendirmesini (UGAA) tamamlamanız da istenebilir.

Akademik başarı açısından, giriş koşullarımız programa göre değişir ve bireysel  lisans derecesi programı web sayfalarında listelenir .

Lisans eğitimi için başvurular UCAS üzerinden online olarak yapılmalıdır  . Başvuru sahipleri  , başvuru süreciyle ilgili herhangi bir teknik soru veya UCAS prosedürleri hakkında rehberlik için UCAS ile iletişime geçmelidir. UCAS başvuruları Eylül 2022’de giriş için Eylül 2021’de açıldı.

27 Ocak 2022 Güncellemesi:

Tam ve eşit değerlendirmeye hak kazanmak için LSE’ye yapılan başvuruların alınması için son tarih  26 Ocak 2022, 18.00 (GMT) idi.  Aşağıdaki programlar Eylül 2022 girişi için açık kalır. Başvuru sahiplerine, aşağıdakilerin dikkate alınmasını isterlerse, mümkün olan en kısa sürede başvurmaları tavsiye edilir: