Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak 2020 Haziran

Türkiye ‘Koronavirüs vakası görmeye andan itibaren tüm konsoloslukla ikinci bir emre kadar randevuları iptal etti ve yeni başvuru almadı. Bu durumda onların vize başvurusu, vize randevusu, vize mülakatları ileri bir tarihe ertelendi. 

Artı Yurtdışı Eğitim olarak, İngiltere, Amerika, Kanada, Almanya ve diğer ülkeler için kullanılabilir olan başvurular şu an için beklemede olduğunuzu, danışanlarımız güncel tüm bilgilerden haberdar etmekteyiz.

Danışanlarımız ile irtibatımız devam etmekte, eksik ve detay şart. Türkiye’ye döndü. Okulların online sistemi üzerinden devam eden eğitimleri tamamlayanlar sertifikalarını alabildiler. İsteyen olmalı kalan sürelerini kredi notu olarak hiç bir kesinti yapılmadan dilediği bir tarihte kullanabilecek.

Son günlerde çalışırken bizim telefonlarda konsoloslukların ne zaman açılacağı içindir. Sadece bir öngörü olmakla birlikte, 28.Mayıs.2020 tarihinde yurtdışı uçuşların başlaması ile birlikte Haziran.2020 de de konsoloslukların randevu için başlayacaklarını tahmin ediyoruz. Tabi bu sadece bir tahmin. 

Ekim.2020 itibariyle , İngiltere konsolosluğu kısa dönem turistik, kısa dönem öğrenci vizesi ve uzun dönem öğrenci vizeleri için randevu vermektedir.

Amerika konsolosluğu , F1 öğrenci vizesi, turistik vize için randevu vermektedir. İtalya ve Almanya  dahil olmak üzere, tüm schengen ülkeleri acil durumlar dışında randevu vermemektedir. Örneğin İtalya 90 gün üzeri eğitim ve Erasmus staj programları için güncel olarak  randevu vermektedir.

Kanada ise, başvuruları online olarak almaktadır. VFS henüz göreve başlamadığından Kanada başvuruları daha öncesinde  VFS aracılığı ile yapılıyordu. Fakat şu an hesap oluşturularak, tüm evraklar sisteme online olarak yüklenmektedir.