Kanada Vizesi Güncel 2022-2023

Kanada vizesi güncel 2022-2023 bilgilerine göre vize başvurularında değişiklikler oldu. Öğrenci vizesi, turistik vize, aile ziyareti vizesi, ticari vize türünde yapılan başvurular ortalama 2 ay ile 5 ay arasında sonuçlanıyor. Öğrenci vizesi daha erken sürede sonuçlansa da minimum iki aylık bir süreyi hesaba katmak gerekir.

Turist vizeleri için 4 ay geçmesine rağmen hala sonuç alınamıyor. Kanada vizesi güncel 2022-2023 bilgilerine göre vize başvuruları online olarak yapılır. Tüm evraklar PDF formatında sisteme online olarak yüklenir. Formunuz onaylandıktan sonra tüm vize ücreti ve VFS hizmet bedeli ödenir. Vizenin sonucu mail ile gelir. Vize onaylanmış ise pasaportu, vizenin işlenmesi için VFS ye teslim etmeye gidersiniz.

Tüm vize başvuru süreçlerinde en zor olan vize başvusuru Kanada diyebiliriz. VFS aracılığı ile de başvuru yapılsa da online başvuruların daha çabuk sonuçlandığını konsolosluk da dile getiriyor.

Kanada vize ücreti bilgilerinde herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Öğrenci vizesi 150 CAD. VFS hizmet bedeli 85 CAD dır. Turist vizesi 100 CAD, VFS hizmet bedeli 85 CAD dır. Vizeniz olumsuz sonuçlansa da bu ücretlerin iadesi olmuyor.