İngiltere Vizesi

 

İngiltere vizesi, Tier 4, kısa dönemli öğrenci ziyaretçi vizesi, uzun dönem öğrenci ziyaretçi vizesi, ticari vize, aile ziyareti vizesi şeklindedir. İngiltere vizesi her zaman için multiple olarak verilmektedir. Turistik İngiltere Vizesi Multiple vizelerde ; vize süreci içerisinde Türkiye’ye geldiğinizde tekrardan İngiltere’ye seyahat edebileceğinizi işaret etmektedir.

En fazla karışıklığa açık olan konu ; kısa dönem öğrenci vizesi alanların , vize içerisinde multi yazması ve bunu diledikleri kadar Türkiye’ye giriş çıkış serbestliği tanıyormuş gibi algılayanlar olmaktadır.

Kısa dönem öğrenci vizeleri eğitim amaçlı verilmektedir. Bu sebeple İngiltere’de eğitimini tamamlayan öğrenci vize süresinin devam ettiğini gördüğünde , eğer tekrardan İngiltere’ye giriş yapacaksa mutlaka elinde okul evrakı olmalıdır .

Tier 4 İngiltere vizesi için en önemli evrak CAS belgesidir. İngiltere’ye dil okuluna kısa dönem gidecek olanlar, 180 gün e kadar kısa dönem öğrenci ziyaretçi vizesi alırlar. 6 aydan fazla dil okuluna gidecek olanlar ise 11 aya kadar uzun dönem ziyaretçi vizesi alırlar. İngiltere vizesi; 6 aylık , 2 yıllık ve 5 yıllık sürelerde verilmektedir. Kaç yıllık vize almak istediğinizi online fomda belirtmeniz gerekmektedir.