İngiltere Turist Vizesi

İngiltere turist vizesi , İngiltere’ye turistik amaçlı olarak seyahat etmek isteyenlerin alması gereken vize türüdür. En sık karşılaşılan sorulardan biri de dil eğitimine gidecek olan kişilerin turist vizesi ile İngiltere’ye giriş yapıp yapmayacağıdır.  Eğer okul kabul ederse belirli bir süre eğitim alınabilir. Fakat öncelikle turistik vize ile okulun öğrenciyi kabul edip etmeyeceğinin onayının alınması gereklidir.

İngiltere vizesi , 6 ay, 2 yıl ve 5 yıl süre ile verilir. Her biri için vize ücreti farklıdır. 6 aylık: 133 USD , 2 yıllık : 490 USD , 5 yıllık : 890 USD

Turistik vizeler, multiple ( çok girişli ) olarak verilir. Vize süresi boyunca Türkiye’ye dilediğiniz kadar giriş çıkış yapmanız mümkündür. İngiltere’ye girişte kalacağınız yerin adresini  veya otel rezervasyonunu göstermeniz gerekmektedir.

İngiltere turistik vizelerde de diğer vize türlerinde olduğu gibi herhangi bir mülakat yapılmamaktadır. Çok nadiren de olsa vize başvurusundan sonra konsolosluk sizi şahsen görmek isteyebilir.

İngiltere vize başvuruları TLS Contact ofislerine yapılmaktadır. Kişilerin şahsen gitmesi gerekir. Biometrik fotoğraf çekilir, parmak izi alınır. Başvurunun sonuçlanması ortalama 12 iş günüdür. Yaz döneminde ise yoğunluk sebebiyle bu süre uzayabilmektedir .

Vize evrakları hazırlanırken mutlaka seyahat amacına uygun evraklar hazırlanmalıdır. Seyahat edecek olan kişinin çalışıyor olup olmaması, öğrencilik durumu gibi konular göz önünde bulundurulmaktadır.

Vize başvuruları ve vize ödemeleri online olarak yapılmaktadır. Vize sürecinin eksiksiz ve profesyonel olarak tamamlanması için firmamızdan destek alabilirsiniz.