İngiltere öğrenci vizesi

İngiltere Öğrenci vizesi için farklı vize türleri bulunmaktadır. 6 aya kadar öğrenci ziyaretçi vizesi ve 11 aya kadar uzun dönem öğrenci ziyaretçi vizesidir. Özellikle bu iki süre süre dışındaki eğitim vizelerinde çok farklı bir prosedür uygulanmaktadır. CAS ile başvurulan vize başvuruları Tier 4 olarak adlandırılır. Tier 4 vizelerinde öğrenciden TOEFL veya IELTS skoru istenmektedir.

İngiltere kısa dönem ziyaretçi vizesi ( 6 aya kadar ) : İngiltere vize çeşitlerinde diğer vize türlerine göre daha kolay prosedüre sahiptir. Hiç bir okul evrakının orijinaline gerek olmayıp, mail ile okul evrakları temin edilebilmektedir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar İngiltere vize evraklarının yeminli tercüman tarafından tercümesi istenmekte idi. Fakat son birkaç yılda evrakların tercümesine gerek bulunmamaktadır.Dil eğitimi için yaptırdığınız okul kaydı 1-2-3-4 ay bile olsa  kısa dönem ziyaretçi vizeleri 6 aylık olarak verilmektedir.

İngiltere Uzun dönem ziyaretçi vizesi: 11 aylık dil eğitimi kayıtları için alınan vize türüdür. Sadece 11 aylık verilmektedir. Bu vize türündeki en belirgin konu İngiltere’nin seyahat sağlık sigortasını zorunlu tutmasıdır. kısa dönem ziyaretçi vizesine göre prosedürü biraz daha uzundur. Online olarak doldurulan formların profesyonel bir danışman tarafından doldurulması gerekmektedir.

Öğrencilerin en çok merak ettiği konuya değinecek olursak ; her iki vize türünde de yasal olarak çalışma izni verilmemektedir.Her iki vize türü de multiple olarak verilir. Multi verilmesi demek ; çıkış yaptığınız ülkeye istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilme hakkınızın olduğunu göstermektedir.

Artı Yurtdışı Eğitim olarak İngiltere turistik vize ,İngiltere öğrenci vizeleri ile ilgili olarak da vize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.Vize evrak listesi birçok firmanın yaptığı gibi genel evrak listesi yerine kişinin konumu, gidiş amacı , çalışıyor olup olmaması, öğrenci veya değilse gibi sahip olduğu şartlar göz önünde bulundurularak kişiye özel hazırlanmaktadır. Dil eğitimine kayıt yaptıran öğrencilerimizin vize dosyası firmamız tarafından ücretsiz olarak tamamlanmaktadır. Randevu ve formların tamamlanması gerekli tüm rezervasyonların gösterilmesi yine firmamız tarafından sağlanır. İngiltere vizesi için herhangi bir mülakat yapılmaz. Sadece Teleperformans vize ofisine kişinin şahsen gitmesi gerekir. Çünkü parmak izi alınır ve biometrik fotoğraf çekilmektedir.