İngiltere Dil Okulu Kayıt Süreci

İngiltere dil okulu kayıt süreci aşamalarında İngiltere dil okullarına kayıt yaptırırken mutlaka konusunda uzman bir eğitim danışmanlık firması ile hareket edilmelidir. Profesyonel bir destek olmadan vize başvurusunda ve kayıt sürecinde aksamalar yaşanabilmektedir. Özellikle İngiltere için red alınmasının en büyük sebebi vize formlarının uygun şekilde doldurulmamasıdır. Artı yurtdışı eğitim olarak İngiltere öğrenci vizelerinde %96 başarı oranımız bulunmaktadır.İngiltere vize formlarını büyük bir titizlikle eksiksiz bir şekilde dolduruyor olmamızın bu orana büyük katkısı bulunmaktadır. İngiltere dil okuluna gitmek isteyen bir öğrencinin İngiltere dil okulu kayıt süreci sırasıyla takip ettiği adımlar şu şekilde olmaktadır.

  • Profesyonel bir danışmanlık firması arayışı : Öğrenci bu noktada tercih ettiği firmadan gerekli referansı talep edebilmelidir.
  • Karar Aşaması:  İngiltere dil okulu kayıt süreci içinde ,eğitim danışmanının doğru yönlendirmesi sonucunda öğrencinin kayıt sürecinin en önemli bölümüdür. Burada eğitim danışmanı gerekli bilgi ve donanıma sahip olmalıdır ki bilgi aktarımı net olsun. Danışmanın yaptığı açıklamalar ile gerçekler tam anlamıyla örtüşmelidir. Örneğin İngiltere Londra’ya gidecek olan bir öğrenci için yaşam masraflarının 400 pound denmesi öğrenciyi büyük bir yanılgıya düşürebilmektedir. Bir diğer konu ise öğrencinin British Council onayı olmayan bir okula kayıt yaptırması vizesinin red olmasına en büyük gerekçe olacaktır. Karar aşamasından sonraki süreci yine danışmanlar şekillendirir.
  • Okul kaydının tamamlanması 
  • Vize Başvurusunun yapılması
  • Vize sonucu
  • Uçak bileti araştırılması 
  • Oryantasyon ve dosya teslimatı

İngiltere dil okulu kayıt süreci içerisinde tüm işlemlerin tamamlandığı noktadır. Tabi Artı yurtdışı eğitim olarak öğrencilerimiz  ile dönünceye kadar irtibatta olup , her durumda desteğimiz devam etmektedir. Dosya teslimi; öğrenciye rehberlik edebilecek evrakların dosya şeklinde öğrenciye teslim edilmesidir. Bu dosya içerisinde okul evrakları , uçak bileti varsa sigorta bilgileri gibi evraklar bulunmaktadır. Öğrencilerimizin hiç ingilizce bilmediğini kabul ederek , hava alanı girişlerinde polis sorgusunda herhangi bir cevap veremediği konularda  sahip oldukları dosyayı polise göstermeleri yeterli olacaktır .Bu nedenle danışmanımız öğrencinin ihtiyacı olan dosyayı hazırlayıp öğrenciye teslim eder ve gideceği yer konusunda iklim bilgileri , yaşam masrafları, para transferi gibi konuların yanında , valiz prosedürleri , uçak ile ilgili bilgilendirmeler hakkında tüm bilgileri öğrenciye aktarır. Oryantasyon öğrencinin kendinden daha emin olmasını sağlamaktadır.