Bristol Language Centre

Bristol Language Centre

Bristol Language Centre Dil Okulu, İngiltere’nin Bristol şehrinde eğitim veren, UKBA ve ISI tarafından akredite edilen okullardandır. Dinamik ve bağımsız bir okul olarak , yenilikçi öğretim yöntemleri ile branşında uzman öğretmenler eşliğinde öğrencilerin İngilizce gereksinimlerini kusursuzca karşılamanın verdiği geri bildirimler doğrultusunda alınan referanslarla başarıyı kanıtlamış bir okuldur.

Gerek genel ingilizce programları , gerekse sınavlara hazırlık veya mesleki ingilizceye yönelik olarak verilen eğitimlerin sonucu sınav başarıları ile ortaya konmaktadır.

Bristol Language Centre dil okulunda gün içerisinde verilen eğitimin zaman çizelgesi şu şekildedir.

Örnek Ders Tablosu

09:00-10.00  Genel İngilizce  ders 1

10:00-10:45 Genel ingilizce  ders 2

ARA

11:00-11:45  Genel İngilizce ders 3

11:45-12:30 Genel İngilizce ders 4

Yoğun program yani haftada 30 ders tercih etmiş olan öğrenciler için ders saati 15:15 ‘e kadar sürmektedir.

 

Okulda öğrencilerin ingilizce seviyelerinin ilerleyişi kişilere göre farklılık göstermektedir. Örnek vermek gerekirse , Başlangıç seviyesindeki iki ayrı öğrenci 6 ay sonunda orta veya orta üstü seviyede sertifikasını alabilir.

Yurtdışında dil eğitimi alan öğrencilerin en fazla dikkat etmesi gereken konu ; okula devam zorunluluğudur. Bunun yanında etütlere katılım, verilen ödevleri yerine getirme, etkinliklere katılıp farklı ülkelerden gelen öğrenciler ile pratik yaparak eğitimden maksimum seviyede faydalanılması mümkündür