Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Okulları için araştırma yaparken belki de hiç duymadığınız bilgilerle karşılaşacaksınız. Kültürü, iklimi, nüfusu, coğrafyası ile eşsiz bir ülkedir. Yaşam standartlarının yüksek olması, öğrencilere verilen çalışma izni gibi sebepler, bu ülkeyi öncelikli kılmaktadır.

Aralık 2014 verilerine göre nüfusu yaklaşık 23, 6 milyon kişidir.En büyük şehirleri , Victoria, Yeni Güney Galler, Sydney ve Melbourne’dur.

Avustralya’da genellikle ılıman bir iklim yaşanır.

Avustralya’nın kuzey eyaletleri tipik olarak her zaman ılıktır, güney eyaletlerinde serin kışlar yaşanır, ancak nadiren sıfırın altındaki sıcaklıklar görülür. Kar kış aylarında yüksek dağlara düşer, güney Yeni Güney Galler ve Victoria kayak merkezlerinde kayak yapmaya ve Avustralya’nın ada eyaleti Tazmanya’daki küçük beldelere izin verir.  Avustralya bir ada kıtası ve dünyanın en büyük altıncı ülkesidir (7.682.300 km2).

Canberra, Avustralya’nın başkentidir. Yaklaşık 380.000 kişilik bir nüfusa sahip ve Avustralya Başkent Bölgesi’nde bulunan Canberra, en büyük iki şehir olan Melbourne ve Sydney arasındadır.

Avustralya’nın ilk sakinleri olan Aborjin halkının, Asya’daki bilinmeyen bir noktadan Avustralya’ya 50.000 – 60.000 yıl önce göç ettikleri düşünülmektedir. Kaptan James Cook, 1770’de Avustralya’nın Avrupa’nın keşfi ile tanınırken, Portekizliler muhtemelen ilk önce ülkeyi görmüş, Hollandalıların ise 1640’larda kıyı bölgelerini keşfettiği bilinmektedir.