Asa College Newyork Dil Okulu

Asa College Newyork Dil Okulu, Asa College’ın 3 şubesinden biridir. Uluslararası öğrenciler için ingilizce dil eğitimi veren okulun diğer şubeleri Brooklyn ve Miami’de bulunmaktadır. Manhattan Newyork kampüsü Broadway’de Empire State binasının yakınındadır. Newyork dil okulları içerisinde uygun bütçe ile eğitim veren okulda ingilizce eğitimi alan öğrenciler kampüsün tüm olanaklarından faydalanırlar. Dil Eğitimi sonrasında üniversite yerleştirme hizmeti de sunulmaktadır. ASA College Newyork dil okuluna başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar  öğrenciler kabul edilmektedir.

Asa College Newyork dil okulu, genel ingilizce , yoğun ingilizce programları ve kariyer odaklı diploma sertifika programları verilmektedir. Okulda sunulan kolej programları şunlardır ;

Sağlık Programları (Nursing, Medical Assistanting, Pharmacy Technology, Health Information Technology, Healthcare Office Administration, Medical Office assisting with . . . Medical Billing,)

Ceza Adalet (Criminal Justice)

İş İdaresi (Business Administraction)

Bilgisayar Teknolojisi…”(Computer Programming and information Technology, Network Administration and Security)

Asa College’ın Amerika’da Miami, Brooklyn ve Newyork olmak üzere 3 ayrı şehirde kampüsü bulunmaktadır.

Amerika dil okullarına kayıt yaptırıken öğrenci vizesi ile başvuru yapılmalıdır. Aldığınız F1 öğrenci vizesini Amerika’ya gittiğinizde uzatabilirsiniz. Vize için orjinal olarak I-20 belgesi gereklidir. Asa College Newyork dil okulu için kayıt yaptırdığınızda eğitim danışmanımız kayıt sürecinden vizenin sonuçlanmasına kadar geçen sürede profesyonel bir şekilde destek vermektedir. Asa College Newyork dil okulunun programları belirli dönemlerde başlayıp biten programlardır. Üniversite bünyesinde hizmet verildiği için diğer dil okulları gibi her pazartesi başlayan programlar yerine ayda 1 veya 2 defa başlangıç tarihi bulunmaktadır

ASA College Newyork dil okulunda öğrenciler 2 şekilde İngilizce eğitimi alabilirler ;

Intensive English Programme ( IEP ) Yoğunlaştırılmış İngilizce Programı ; haftada 20 saat olarak eğitim verilmektedir. Yoğunlaştırılmış ingilizce eğitim programlarında ücretsiz etüt derslerine katılma imkanına sahip olursunuz.

Diğer program ise ; genel ingilizce programlarıdır.Bu programa yılda 3 kere katılma hakkınız bulunmaktadır. Şubat.2019, Haziran.2019, Ekim.2019 tarihleri başlangıç tarihleridir. Genel İngilizce eğitimleri semester olarak verilip, bir sömestr 15 haftadır. İngilizce için gerekli olan , gramer , okuma , yazma , anlama , konuşma dersleri ayrı ayrı verilmektedir. ESL programında burs imkanı da bulunmaktadır.ESL programını tamamlayan öğrenciler College programlarından da burslu olarak yararlanabilirler. Kolej programlarına da TOEFL skoru vermeden de giriş yapabilirsiniz.