Amerika ziyaretçi vizesi 2022-2023

Amerika’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları göçmen olmayan vize türüne başvuru yapmalıdır. amerika ziyaretçi vizesi farklı kategorilerde alınmaktadır.  Ziyaretçi vizeleri, Amerika Birleşik Devletleri’ne geçici olarak iş için (vize kategorisi B-1), turizm için (vize kategorisi B-2) veya her iki amacın bir kombinasyonu için (B-1/B-2) girmek isteyen kişiler için göçmen olmayan vizelerdir. ).

Amerika ticari vize B1

Amerika’ya seyahat etme sebebiniz, ticari bir faaliyet ise amerika B1 vizesine başvurmanız gerekir. Herhangi bir firmanın ticari amaçlı görüşme daveti, fuar ziyareti veya ticari bir kongre gibi faaliyetler bu kategoriye girer. amerika ticari vize B1 ücreti 160 USD ‘dır.

Amerika turistik vize B2

Amerika’ya seyahat sebebiniz, turizm, tatil , arkadaş veya akraba ziyareti, herhangi bir eğlence etkinliği gibi faaliyetler ise B2 vize türüne başvuru yapmanız gerekir.

Amerika vize randevularında birebir görüşme yapılır.

Aşağıdaki belirli sınırlı istisnalar dışında vize başvuru sahipleri için mülakatlar gereklidir. Konsolosluk memurları, herhangi bir vize başvuru sahibi ile görüşme talep edebilir.

YaşınızMülakat
13 ve daha gençGenellikle gerekli değildir
14-79Gerekli (yenilemeler için bazı istisnalar)
80 ve üzeriGenellikle gerekli değildir