Amerika yaşam masrafları , Amerika dil okuluna gidecek olan öğrencilerin araştırma yaptığı konulardan biridir. Newyork en pahalı şehirlerden olup , en uygun yaşam masraflarına sahip yer ise Arizona’dır.Bu iki eyalet arasında yaşam masrafları açısından neredeyse yarı yarıya fark bulunmaktadır. Temel ihtiyaçlar göz önünde bulundurulduğunda aşağıdaki çalışmayı  öğrencilere rehber olması için hazırladık.

Amerika’ya dil eğitimine gidecek olan öğrencilerin çalışması yasal değil. Sadece üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilere çalışma izni verilmektedir. Bu nedenle  Amerika’da eğitim alırken ortalama aylık yaşam masraflarının ne kadar olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekir.Tabi Newyork veya farklı şehirlere göre yaşam masrafları değişmektedir. Newyork’da eğitim alan biri için kahvaltı , öğle ve akşam yemeği için standartlarda bir harcamada  aylık 1000 USD ı bulurken , San Francisco veya San Diego gibi şehirlerde 700-800 USD civarındadır

  • Fast food Menü ortalama:  7 USD
  • 1 lt süt : 0,89 USD
  • 12 yumurta : 3,25 USD
  • 500 gr peynir: 7 USD
  • 1 kg elma : 3,33 USD
  • 1 şişe şarap: 14 USD
  • Ekmek : 2,07 USD
  • Aylık otobüs bileti: 90 USD
  • Diş macunu: 1,78 USD
  • 2 kişilik sinema bileti: 24 USD
  • 2 kişilik tiyatro bileti: 160 USD
  • 500 ml bira : 5,58 USD
  • 1 paket Marlboro sigara : 8 USD
  • Saç kesimi ortalama: 20 USD
  • Şampuan 400 ml : 4,77 USD