Amerika Vizesi Güncel 2022-2023

Amerika vizesi güncel 2022-2023 hakkında bir çok değişiklik bulunmaktadır. Daha önce vize randevusu oluşturmuşsanız , maillerinizde veya şifreniz ile sisteme giriş yaparak herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Vize randevuları verilirken, öğrencilere öncelik tanınmaktadır. turistik vize randevuları 2022 yılının ileri tarihlerine verilmektedir. Vize ücretleri ise Eylül.2023 e kadar geçerlidir.

Pandemi dolayısıyla Amerika konsolosluğu kısıtlı çalışma süreleri ile hizmet veriyor. DS 160 formunu doldurup telefon ile veya sistemde kayıt oluşturarak randevu almanız gerekir. Vize ücretini online veya telefon aracılığı ile ödeyebilirsiniz.

Geçerli bir Amerika vizeniz var ise, seyahat kısıtlamaları ve istenilen belgeleri eksiksiz olarak yanınızda bulundurmalısınız. Amerika vizesi güncel 2022-2023 detaylarında yer alan bilgilere göre 2 doz aşınız tamamlanmış olsa bile uçuşa 48 saat kala PCR negatif sonucunu da almış olmanız gerekir.

Vize Randevuları

19.Kasım.2021 tarihinde konsolosluk sayfasında güncel olarak yayınlanan bilgiye göre, Türkiye’de bulunan elçilikler vize sınıfları arasında öncelik verme yetkisine sahip olacaktır.

Rutin olarak verilen göçmen olmayan vize başvuruları şu an için askıya alınmıştır. Acil durumlar için vize verilmektedir. İş ve aile ziyaretleri acil randevu kapsamına girmez.

Randevu almadan öncesinde Amerika konsolosluğu çağrı merkezini arayarak en yakın randevu tarihi hakkında bilgi edinin. Tarih konusunda net bilgi aldıktan sonrasında başvuru yapınız.