Amerika Turist Vizesi 2019

Amerika Turist Vizesi 2019 yılında farklı bir uygulamayla verilmektedir. Online olarak alınan vize randevusu ile birlikte vize ücreti online olarak ödenmektedir. Amerika turist vizesi  genellikle 10 yıllık olarak verilmektedir. Bu; Amerika’da 10 yıl kalacağınız anlamına gelmez. Her bir Amerika seyahatinde kalacağınız maksimum süre 3 aydır.

Tüm Amerika vizeleri gibi Turist vizeleri için de kişiler şahsen mülakata girmek zorundadırlar. Mülakatlar İstanbul ya da Ankara Amerikan konsolosluğunda yapılır. turist vizesi alınırken sırasıyla şu işlemler yapılmaktadır.

  • Amerika Turist vizesi için gerekli evraklar hazırlanır
  • Randevu alınır
  • DS 160 formu doldurulur.
  • DS 160 formunun onay sayfası ile randevu sayfası mutlaka dosyaya eklenmelidir.
  • Vize ücreti online olarak ödenir.
  • Randevunun alındığı gün ve saatte mülakat yapılır.

Mülakat esnasında kişilere vizenin onaylanıp onaylanmadığı belirtilir. Eğer vizeniz onaylandıysa kargo ücretini ödemeniz istenir. Kargoya teslim edilen pasaportunuzu en geç 3 iş günü içerisinde belirttiğiniz  en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz.

Eğer vizeniz onaylanmadıysa mülakat sonrasında pasaportunuz iade edilir.

Unutmayın ki tüm konsolosluklar için evrak hazırlama amacınız; konsoloslukları , ülkenize döneceğinize ikna etmektir. Verilen vize redleri sizin döneceğinize inanmadıkları içindir.

DS 160 formunu doldururken mutlaka profesyonel bir destek almalısınız. Formdaki bilgilerin eksiksiz ve hatasız doldurulması gerekir. Sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girmelisiniz . Diğer önemli olan konu da DS 160 formunda belirtilen bilgilerin dosyanızla eşleşmesi gerekir.