Amerika Öğrenci vizesi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için sıraladık. Vize verilen ülkeler arasında  Amerika ;öğrencilerin en çok tedirgin olduğu ülkelerden biridir. Öğrenci vizesi için firmamız aracılığıyla başvuru yaptığınızda eğitim danışmanımız tarafından size özel evrak listesi hazırlanır. Çünkü öğrenci olmanız, çalışıyor veya çalışmıyor olmanız, sponsor ile ilgili bilgilerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekir. En önemli konu ise yalan beyanda bulunmamak. Herhangi bir evrakın sahteliği ömür boyu vize alımını engelleyen bir gerekçedir. amerika öğrenci vizesi için başvuruda bulunduğunuzda Amerika’dan orjinal evrakın gelmesi zorunludur. Amerika’dan gelen orjinal I-20 belgesi olmadan başvuru yapılması mümkün değildir.

Öğrenci vizesi için Amerika’da eğitim alacak bir kişinin mutlaka danışmanlık firmaları aracılığı ile hareket etmesi çok daha sağlıklı olacaktır. Evrakların eksiksiz hazırlanması, I-20 belgesinin getirtilmesi, DS-160 formunun hatasız olarak doldurulması ve titizlikle tamamlanması gereken bir süreç bulunmaktadır.

DS-160 formu, hazırladığınız evraklarla mutlaka örtüşmelidir. formdaki en ufak yanlış red almanıza sebep olur. Tüm öğrencilerin yine online olarak sevis ücreti ödemesi gerekmektedir. Sevis ücreti 2019 yılında 350 USD olmuştur.

 

Amerika vizesi için randevu online olarak alınmaktadır. Randevuda yanınızda bulundurulması gereken evrakların başında mutlaka imzalı olarak I-20 belgesi gelmektedir.