Amerika Turist Vizesi Dilekçe Örneği

Amerika vizesi alırken seyahat edecek olanlar , vize talep dilekçesi hazırlamalıdır. Amerika Turist Vizesi dilekçe örneği ( vize talep dilekçe örneği ) aşağıdaki gibidir.

AMERİKA KONSOLOSLUĞUNA İSTANBUL /ANKARA                                       TARİH

Ben; …..(isim soyisim)…………Amerika’nın …(gidilecek şehir)…….kentine ……../…………tarihleri arasında seyahat etmeyi planlıyorum…………(dönüş yapacağınız tarih)…tarihinde Türkiye’ye geri döneceğimi temenni eder, vizenin verilmesini talep eder, gereğinin yapılmasını arz ederim .

 

Saygılarımla

İsim Soyisim

İmza

TEL

Adres

—————————————————————————————————————————-

Amerika Turist Vizesi Dilekçe Örneği ( Çalışanlar için işyerinden izin dilekçesi )

 

AMERİKA KONSOLOSLUĞUNA İSTANBUL /ANKARA                                       TARİH

……………………………………TC kimlik Numaralı……………………………firmamızın …………………….departmanında …………….tarihinden beri çalışmaktadır. Brüt maaşı…………………TL’dir……………………./……………….tarihleri arasında Amerika’ya turistik olarak seyahat edecek olup bu sürede ücreti/ücretsiz olarak izinlidir. Döndüğünde………..departmanında görevine devam edecektir.

 

Saygılarımızla

—————————————————————

kişilerin konumuna göre hazırlayacakları dilekçe örnekleri farklılık gösterebilir. Kişilerin çalışan veya işveren olması, öğrenci olması , Amerika’ya akraba ziyaretinde bulunması gibi durumlarda hazırlanan dilekçeler farklılık göstermektedir. Bunun haricinde yine Amerika’ya ticari olarak seyahat edecek olan kişiler; fuar ziyareti firma ziyareti gibi ticari işlemleri kapsayan durumlarda yine seyahat amacına yönelik dilekçeler hazırlanmaktadır. Ticari vize başvurularında mutlaka firmadan davetiye olması zorunludur.

Kısacası vize dilekçeleri , vize almak istediğiniz ülkenin konsolosluğuna hitaben,gidiş amacınızı kısaca özetleyen yazılardır. Amerika Turistik vize için dilekçe İngilizce olmak zorunda değildir. Turistik vize dilekçeleri Türkçe olarak kabul edilmektedir.

Artı Yurtdışı Eğitim olarak , Amerika vize başvurularında , turistik vize , ticari vize , aile ziyareti vizeleri , öğrenci vizeleri gibi her türlü vize başvurusunda %95 başarı oranımız bulunmaktadır.

Seyahat edecek olan her bir kişinin konumu ayrı ayrı incelenerek evrak listesi titizlikle hazırlanmaktadır

Vize danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.