Amerika F1 öğrenci Vizesi Hakkında

Göçmen  olmayan ve Amerika’ya eğitim için gidecek olan öğrencilerin alması gereken vize türüdür. Güncel 2019 yılı F1 vizesi hakkında firmamızdan bilgi edinebilirsiniz.

Üniversite öğrencileri, dil eğitimine gidecek olan öğrenciler, sertifika programına kayıt yaptıracak öğrenciler F1 vizesi almalıdır.

Öğrenci vizesi  Amerika’ya dil okuluna kayıt yaptıran öğrencilerin aldığı vize türüdür. Vize için hazırlamış olduğunuz vize evrakları ile birlikte I-20 belgesine ihtiyacınız olacaktır. I-20 belgesi kayıt yaptırılan okuldan orjinal ve ıslak imzalı olarak gönderilmelidir. I-20 belgesinin hazırlanması için okulun  istediği evraklar öğrenciden temin edildikten sonrasında I-20 hazırlanır ve gönderilir.Burada dikkat edilmesi gereken konu, okulun I-20 hazırlama yetkisinin olup olmadığıdır. Birçok öğrenci bu konuda yanılgıya düşebilmektedir. I-20 belgesi hazırlama yetkisine sahip olmayan okullardan vize alamazsınız.

Amerika öğrenci vizesi için sırasıyla devam etmek gerekirse. I-20 için gerekli belgeler sunulduktan sonrasında I-20 gönderilir. Bu sırada danışmanlık firması  aracılığı ile online olarak vize randevusu alınır. Vize randevusu alınırken I-20 kargosunun geleceği yaklaşık 1 haftalık süreci göz önünde bulundurmak gerekir.

Ayrıca F1 vizesi için mutlaka sevis ücretinin de ödenmesi gerekir. Sevis ücreti 200 USD’dır. F1 vizesi için süreç en fazla 2 hafta sürmektedir. Tabi erken randevu alındığı zaman bu süreç daha da kısalabilir. F1 vizesi için konsolosluğa şahsen mülakata gidilir ve mülakat sonucunda vizeniz onaylanır. Pasaport ise kargo ile 3-4 iş günü içerisinde size en yakın PTT şubesine iletilmektedir.