Amerika Dil Okulları için Kayıt Süreci ;

  • Dil Okuluna Karar verilmesi

Öğrencinin  gitmek istediği ülke ,eğitim almayı planladığı tarih ve yine eğitim almayı planladığı süre ile ilgili olarak karar vermesi organizasyonun en fazla zaman alan bölümüdür. Burada öğrenci zaman diliminin uygunluğu , ingilizce seviyesi bütçe gibi kriterleri göz önünde bulundurarak kararını verir. Bu kararı verirken eğitim danışmanlarımız tüm bilgi birikimi ve tecrübelerini aktararak öğrencinin kararında daha net bir sonuca ulaşmasına destek sağlar. Bu sürecin sonrasındaki adımlar daha kolay ilerler.

  • Okula kaydın yaptırılması

Firmamız tarafından öğrencinin tüm bilgileri ile okula kayıt tamamlanır. Okul kaydının süresi ülkeye göre farklılık gösterir. 2 ile 4 gün içerisinde okul kaydı süreci de bitmiş olur.

  • Vize Başvurusu

Vize başvurusu süresi yine her ülkeye göre değişiklik gösterir. Bu sürecin zaman dilimini belirleyen asıl konu başvurunun yapılacağı gün için alınan randevudur. Yoğun sezonlarda 2 veya 3 hafta sonrasına randevu verilirken , daha düşük sezonlarda birkaç güne randevu verilebilmektedir.Vize dosyasının hazırlanması için , eğitim danışmanımız öğrencinin bulunduğu konuma göre detaylı bir evrak listesi hazırlar. Çünkü kişinin öğrenci olup olmaması , sponsorun varlığı ve sponsor var ise çalışıp çalışmadığı gibi tüm detaylar göz önünde bulundurularak evrak listesi hazırlanır.Evrakların hazırlanmasından sonra firmamızın hazırlamış olduğu vize formları ve diğer tüm evraklar ile birlikte öğrenci randevunun alındığı gün ve saatte şahsen dosya teslimine gider

  • Vizenin Onaylanması
  • Uçak biletinin alınması
  • Amerika için seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
  • Amerika’ya yolculuk

Kayıt sürecinde yurtdışı eğitim danışmanlarımız ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun çalışmaların yanında gerekli tüm bilgilendirmeleri yaparak karar vermeniz konusunda yardımcı olmaktadır. Sürecin en uzun kısmı Amerika dil okulları içerisinden karar vermektir. Organizasyonun sonraki süreci daha hızlı ilerlemektedir.